Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Z cyklu Zajączki poznają zawody.

W piątek 31 marca nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście pan Roman Damek Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach i pan Tomasz Szczygłowski.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Wiemy już na jaki numer należy dzwonić by uzyskać pomoc, a także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przedszkolaki dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu- dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze i jak powinien być ubrany strażak gotowy na akcję.

Strażacy zademonstrowali nam wykorzystywaną w akcjach aparaturę , pompy, pilarki do drzewa, aparaty tlenowe, nożyce służące do cięcia blachy samochodowej i wiele innych ciekawych rzeczy , które skrywał ich wyjątkowy czerwony samochód. Największą atrakcją było lanie wody z węża strażackiego oraz wejście do wozu strażackiego, w tym momencie spełniło się niejedno dziecięce marzenie. Dla wszystkich, była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

« 1 of 3 »