UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Dzień Otwarty
Pierwszy Dzien w Przedszkolu
Na placu zabaw
2016/2017 Poznajemy warzywa

Marchew, kapusta lub kalafior- poznajemy warzywa dotykając, smakując i wąchając. Warzywa jemy- zdrowi będziemy!

2016/2017 Zajęcia logopedyczne

Co tydzień w czwartek odbywają się w naszym przedszkolu zajęcia logopedyczne ze specjalistą logopedą. Ćwiczymy aparat artykulacyjny, prawidłowy oddech i prawidłową realizację poszczególnych głosek.

2016/2017 Ceramika

Dzisiaj nasze pierwsze zajęcia ceramiczne. Maluchy miały wspaniałą zabawę podczas tworzenia ptaszków z gliny.

Dogoterapia

Naszymi gośćmi w przedszkolu były dwa pieski z którymi nie tylko bawiliśmy się ale także usprawnialiśmy sferę intelektualną i poznawczą. Zajęcia miały na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dzieckiem a psem, dostarczenie pozytywnego ładunku emocjonalnego, przełamywania lęków, stymulowania rozwoju zmysłów i postrzegania.

2016/2017 Pasowanie na Przedszkolaka

W piątek 28 października nasze Zajączki uroczyście zostały przyjęte w poczet Przedszkolaków. Zapraszamy do galerii zdjeć z uroczystości.

2016/2017 Przygotowanie do pasowania

Minął już tydzień od wielkiego wydarzenia jakim było pasowanie na przedszkolaka. Powspominajmy więc jak się do tego przygotowywaliśmy.

2016/2017 Warsztaty z Flojamkiem

Flojamo to miejsce niezwykłe,  w którym każde dziecko będzie mogło poczuć się jak konstruktor, inżynier i wynalazca. Za nami pierwsze zajęcia, na których budowaliśmy  nasz pierwszy domek.

Dogoterapia listopad

Kolejne zajęcia z dogoterapii odbyły się w poniedziałek. Dzieci coraz aktywniej uczestniczą w zajęciach. Zapraszamy do galerii.

Wstęp do Montessorii

Praktyczne ćwiczenia dnia codziennego Montessorii uczą samodzielności i niezależności. Pobudzają i inspirują aktywność dziecka, kształtują jego wolę i wyzwalają w nim wiarę we własne możliwości. Uświadamiają dziecku potrzebę zachowania określonego porządku i  kolejności wykonywania czynności. Zajęcia te służą usprawnianiu motoryki dziecka, jego koordynacji ruchowej, a także opanowaniu umiejętności, które dziecko będzie mogło wykorzystać w codziennym życiu.

2016/2017 Świeto Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misa.

2016/2017 Zajęcia logopedyczne - prawidłowy oddech

Na kolejnych zajęciach logopedycznych pracowaliśmy nad prawidłowym oddechem i przedłużaniem fazy oddechowej, bawiliśmy się w zabawy dźwiękonaśladowcze - onomatopeje, układaliśmy układanki lewopółkulowe nazywając przedmioty na obrazkach.

2016/2017 Andrzejki

Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb.Tego wieczora wróżby orzekały o losie, nie o zwykłym losie ale tym związanym z zamążpójściem.Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej chrześcijańskiej Europie. W naszym Przedszkolu również pielęgnujemy tą tradycję.

2016/2017 Flojamo listopad

"Uczęszczając na zajęcia dziecko rozwija umiejętności planowania działań oraz realizacji zamierzonych planów, usprawnia swoje manualne zdolności. Rozbudza wyobraźnię oraz takie cechy jak: kreatywność, wytrwałość, cierpliwość i dokładność." To już kolejne zajęcia z Flojamkiem. Budowaliśmy przestrzenny domek dla myszki, karmiliśmy ją serkiem w kolorze żółtym, kształtowaliśmy pojęcia nad, pod, obok, prawo, lewo. Doskonaliliśmy stronność. Uczyliśmy się współpracować ze sobą.

2016/2017 Pieczenie pierników

"Jedni twierdzą, że wywodzą się z Holandii. Inni, że stały się popularne gdy ormiański mnich przekazał swoją recepturę Francuzom. Pierniki są spożywane dla smaku, ale kiedyś stanowiły lekarstwo. I jak głosi legenda uwielbiał je sam Fryderyk Chopin."

15 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia otwarte dla Rodziców. Wkraczając w przedświąteczny nastrój dzieci wraz z rodzicami wypiekały i ozdabiały tradycyjne świąteczne pierniczki.W całym przedszkolu unosił się zapach świątecznych wypieków. Dziękujemy pani Martynie Kłapyta za przygotowanie i wprowadzenie nas w tajniki wypieku tych świątecznych pyszności. Dziękujemy również rodzicom za tak liczne przybycie i zaangażowanie w tworzenie świątecznej atmosfery w naszym przedszkolu.

2016/2017 Wigilia

Zgodnie z tradycją w Polsce wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z „pierwszą gwiazdką na niebie”. Jest to symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej zwiastującej narodziny Jezusa, którą według Biblii na wschodniej stronie nieba ujrzeli Trzej Królowie. Nasza wieczerza odbyła się jednak w ostatnim dniu zajęć w przedszkolu. Aniołek przyniósł prezenty dla grupy a na stole znalazły się tradycyjnie pierogi i barszczyk, a także pierniczki ciasteczka owoce - uzbierało się tradycyjne 12 potraw.

2016/2017 Flojamo grudzień

Kolejne zajęcia z Flojamo polegały na rozpoznawaniu kształtów figur geometrycznych i łączeniu ich w zbiory figur. Zbiory przedstawiały obiekty przypominające rzuty płaskie domów, rakiet, zamków. Zabawa pozwala rozwijać wyobraźnie dziecka, i połączyć ćwiczenia motoryczne i logopedyczne używając rozbudowanej formy opisowej w mowie.

2016/2017 Rytmika

"Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem." W naszym przedszkolu zającia z rytymiki odbywają się w każdą środę.

2016/2017 Flojamo grudzień II

Zajęcia 19.12.2016 polegały na rozpoznawaniu kształtów figur geometrycznych i łączeniu ich w zbiory figur. Zbiory przedstawiały obiekty przypominające rzuty płaskie domów, rakiet, zamków. Zabawa pozwala rozwijać wyobraźnie dziecka, i połączyć ćwiczenia motoryczne i logopedyczne używając rozbudowanej formy opisowej w mowie.

2016/2017 Dogoterapia styczeń Na zajęciach z dogoterapii poprzez zmysł smaku i zapachu dzieci poznawały owoce. Owoce są nie tylko wartościowe pod względem odżywczym dla człowieka, dzieci przekonały się o tym karmiąc psy na zajęciach.
2016/2017 Ceramika styczeń

Na styczniowych zajęciach ceramiki dzieci wykonywały serduszka zdobione wzrokiem z serwetki.

2016/2017 Dzień Babci i Dziadka

"Babcia już od rana pięknie podśpiewuje, po domu się krząta, obiadek gotuje.

Dziadziuś na zabawę zawsze ma ochotę, zawsze uśmiechnięty i ma serce złote.

Muszę to powiedzieć, chociaż jestem mały. Babcia jest kochana, a dziadziuś kochany."

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto naszych kochanych Dziadków połączone z występem kolędowym kapeli "Młody Ondraszek".

2016/2017 Bal karnawałowy
2016/2017 Kuchcikowo luty

W Mądrej Sówce pachnie już od rana,

bo Zajączki uczą się dzis gotowania.

oponki jogurtowe robić będziemy,

bo tak właśnie Tłusty Czwartek uczcić chcemy

2016/2017 Zima u Kubusia Puszatka

W piątek 24 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu grupę teatralną z Krakowa Art.-Re. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu „Zima u Kubusia Puchatka”. Pznaliśmy bliżej uroki zimy, dowiedzieliśmy się, jakie ptaki zostają na zimę w naszym kraju i jak możemy pomóc im przetrwać zimę. Dowiedzieliśmy się, że ptaki możemy dokarmiać ziarnami, a sikorki słoniną, a najlepszym sposobem na to jest budowa i wieszanie karmników i dbanie żeby przez całą zimę były pełne pożywienia. Wszystkie dzieci brały czyny udział w spektaklu.

2016/2017 Dogoterapia marzec

6 marca w naszym przedszkolu zagościły nasze ukochane psiaki. Dzieci poznawały części ciała psa, był to  wstęp do czytania globalnego. Dzieci kształtowały koordynację wzrokowo-ruchową pokonując  slalom między pachałkami. Kolejne zajęcia upłynęły w atmosferze  dobrej zabawy połączonej z nauką.

2016/2017 Kuchcikowo marzec

Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą

2016/2017 Wizyta w salonie fryzjerskim

Zajaczki poznają zawody.

 

Wybraliśmy się z wizytą do zaprzyjaźnionego salonu fryzjerskiego, by poznać tajniki pracy fryzjera. Pani Bernadetta z uśmiechem na twarzy powitała nasze przedszkolaki opowiedziała nam o swojej pracy oraz zademonstrowała narzedzia, które są jej niezbędne do wykonywania tego zawodu. Chętne dzieci miały możliwość skorzystania z darmowej usługi fryzjerskiej.

Dziękujemy Studio Fryzur 2000 za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę.

2016/2017 Straż

Z cyklu Zajączki poznają zawody.

W piątek 31 marca nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście pan Roman Damek Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach i pan Tomasz Szczygłowski.

            W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Wiemy już na jaki numer należy dzwonić by uzyskać pomoc, a także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przedszkolaki dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu- dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze i jak powinien być ubrany strażak gotowy na akcję.

Strażacy zademonstrowali nam wykorzystywaną w akcjach aparaturę , pompy, pilarki do drzewa, aparaty tlenowe, nożyce służące do cięcia blachy samochodowej i wiele innych ciekawych rzeczy , które skrywał ich wyjątkowy czerwony samochód. Największą atrakcją było lanie wody z węża strażackiego oraz wejście do wozu strażackiego, w tym momencie spełniło się niejedno dziecięce marzenie. Dla wszystkich, była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

2016/2017 Warsztaty Wielkanocne

10 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się Wielkanocne warsztaty plastyczne. Wspólnie z Rodzicami przygotowywaliśmy ozdoby wielkanocne. Rodzice z wielkim zaangażowaniem podeszli do przygotowywanych przez nas zadań. Wielku z Nich odkryło w sobie pasję tworzenia :)

2016/2017 Kuchcikowo-Kwiecień

Na kwietniowych warsztatach Kuchcikowo robiliśmy Pizzę,każde dziecko miało możliwość wybrania swoich ulubionych składników .Następnie dzieci obserwowały jak ich przysmak rośnie w piecu, ale i tak najprzyjemniejszą częścią była degustacja.

2016/2017 Dogoterapia kwiecień

11 kwietnia jak co miesiąc, pojawiły się u nas dwa białe kudłate pieski- Amala i Kumpel. Wszystkie dzieci w radosnym nastroju podchodziły do piesków, głaskały, masowały im grzbiety
i brzuszki . Na zajęciach panie rozmawiały z dziećmi o zwierzątkach, które mieszkają w lesie, ale także o tych egzotycznych. Każdy idealnie dopasował zwierzątko do jego miejsca zamieszkania. Dzieci naprawdę już mają sporą wiedzę!! Na pożegnanie Amalka chętnie podała każdemu łapkę i oczywiście dostawała za to psie smaczki:)

2016/2017 FloJaMo kwiecień

Na zajęciach dzieci doskonaliły umiejętność, rozpoznawania stron " z prawej, z lewej" oraz położenia " na górze, na dole". Elementem wspomagającym były drewniane klocki konstrukcyjne " Mały Cieśla " z których układaliśmy "ławeczki oraz stoliczki".

2016/2017 Wiosenne warsztaty logopedyczne

Wiosenne warsztaty logopedyczne - usprawnianie aparatu artykulacyjnego poprzez naśladowanie odgłosów zwierząt mieszkających na łące, utrwalanie prawidłowego toru oddechowego wąchając wiosenne kwiaty.

2016/2017 Logopedia - miś i ślimak

Kolejne zajęcia logopedyczne miały za zadanie prawidłową artykulację głosek miękkich na podstawie głoski "Ś". Miś i ślimak - rozwijanie percepcji słuchowej, usprawnianie narządów artykulacyjnych, utrwalanie prawidłowego toru oddechowego.

2016/2017 Wizyta w bibliotece

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji wybraliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowicach. Zwiedziliśmy całą bibliotekę, przyglądaliśmy się pracy pani bibliotekarki i poznaliśmy zasady wypożyczania książek oraz odpowiedniego obchodzenia się z nimi.

2016/2017 Flojamo maj

Poniedziałkowe spotkanie z Panem Flojamkiem było podsumowaniem cyklu poświęconego zrozumieniu pojęć "pionowo, poziomo", "w środku i na zewnątrz" oraz porządkowaniu w zbiory rzeczy i przedmiotów poprzez liczebniki "1 i 2". Jednocześnie stanowiły wstęp do zajęć przygotowujących dzieci do pracy w parach (jeden cel - kilku wykonawców - podział ról/zadań). Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo radości, twórczej pracy i nauki przez zabawę.

2016/2017 Kot

15 maja nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość rasy maine coon imieniem Naeve. Pani Hania opowiadała nam o różnorodności ras w świecie kotów. Dzieliliśmy koty na dzikie i domowe. Szukaliśmy różnic i podobieństw do naszego gościa wśród zgromadzonych obrazków. Poznaliśmy podstawowe zasady karmienia i pielęgnacji kotów.

2016/2017 Poznajemy zawody: Dentysta

W maju odwiedziły nas przesympatyczne panie dentystki i przeprowadziły z naszymi Zajączkami warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej.

Dentystki omówiły z dziećmi zasady prawidłowego mycia zębów, zapoznały z konsekwencjami nie leczenia zębów mlecznych oraz zachęcały do wizyty w gabinecie dentystycznym. Po tak wspaniałych warsztatach jestem pewna, że wszystkie lekki przed wizyta u stomatologa zostały przełamane.

2016/2017 Zajęcia Kuchcikowo - maj

Tym razem smaczna i zdrowa przekąską – kolorowe wiosenne kanapki. Naszym gościem specjalnym była pani Justyna Cieślica dietetyczka z Poradni Dobry Dietetyk, która rozmawiała z dziećmi o zdrowych i wartościowych produktach żywieniowych . Dzieci poznały nowe produkty takie jak: awokado, kiełki słonecznika i kiełki rzodkiewki. W całej sali zapachniało wiosną, a w konkursie na najpiękniejszą i zdrową kanapkę wszyscy zajęli zdaniem pani Justyny ex aequo pierwsze miejsce.

2016/2017 Rytmika -3

Zajęcia rytmiki z panią Magdą to nauka przez zabawę, która prowadzona jest w sposób dzięki któremu zdobywanie wiedzy jest dla dziecka przyjemnością. Środowe zajęcia to ćwiczenia z elementami uwrażliwiania na zmiany zachodzące w muzyce, ilustracjami ruchowymi do piosenek, zabawami muzyczno-ruchowymi z rekcją na zmianę tempa, dynamiki, rejestru i nastroju utworu.

2016/2017 Teatrzyk "Historia o dobrym człowieku"

23 maja nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „EDEN” z Wieliczki. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie „ Historia o dobrym człowieku”. Bajka ta pokazała naszym Zajączkom jak ważne jest to, aby pomagać ludziom w potrzebie. Maluszki świetnie się bawiły biorąc czynny udział w przedstawieniu. Dzieci miały możliwość grania na instrumentach, przymierzania rekwizytów teatralnych, udzielania pierwszej pomocy oraz przemierzania pustyni na osiołku.

2016/2017 Logopedia - wiosenna łąka

Na zajęciach logopedycznych z panią Beatką wybraliśmy się na łąkę, na której doskonaliliśmy poprawny tor oddechowy oraz ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne kierunku prawidłowej realizacji głosek szeregu syczącego naśladując węża, pszczołę i konika polnego. Wzbogacaliśmy również słownik czynny i bierny.

2016/2017 Dzień Dziecka

1 czerwca, Dzień Dziecka świętowaliśmy w cukierni Gęsi Pipek w Wilkowicach. Dzieci otrzymały pucharki z pysznymi lodami truskawkowymi. Po deserze wróciliśmy do przedszkola gdzie korzystając z pięknej pogody bawiliśmy się na naszym placu zabaw.

2016/2017 Logopedia - mama i tata

Pierwsze czerwcowe zajęcia logopedyczne poświęcone były mamie i tacie. Doskonaliliśsmy koordynację słuchowo ruchową, bawiliśmy się gazetami, wydobywając z nich różne dźwięki, rozwijaliśmy słuch fonemowy odgadując dźwięki z domowego otoczenia.

2016/2017 Ceramika maj

Na kolejnych zajęciach ceramicznych dzieci własnoręcznie przygotowywały prezent dla taty z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Na rozwałkowanej glinie odbijaliśmy liście pokrzywy, następnie dzieci nożykami wycinały odpowiedni kształt i paluszkami wygładzały brzegi liścia.

2016/2017 Flojamo czerwiec

Małe rączki, małe kielnie, małe cegiełki - budujemy nowy dom.
Wspaniała zabawa w budowlańców na czerwcowych zajęciach FloJaMo

2016/2017 I Piknik Rodzinny

19 czerwca odbył się w naszym Przedszkolu I Piknik Rodzinny połączony z Dniem Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla swoich Rodziców program artystyczny i podarowały Im własnoręcznie wykonane prezenty. Piknik okazał się wspaniałą zabawą w rodzinnej atmosferze. Wspólnie biesiadowaliśmy przy grilu, ciastach sałatkach owocowych i słodkościach, zabawach z Popkiem i Klubem Kreatywnego Inżyniera.

2016/2017 Eksperymenty

Wakacje to czas eksperymentów w naszym przedszkolu.

oglądaliśmy wulkan???? z efektami wybuchowymi, wędrującą wodę i rosnace kryształki soli...

 

2016/2017 Zabawy z cieczą nieniutonowską

Zabawy z cieczą nieniutonowską. Dużo radości i małe czary a przy okazji ćwiczenia koncentracji i małych paluszków... Przepis na taką zabawę jest bardzo prosty. Wystarczy szklanka mąki ziemniaczanej i pół szklanki wody, a także przyda się plastikowa taca☺zapraszamy do wypróbowania w domu...gwarancja świetnej zabawy dla najmłodszych

 

 

Reksio w Przedszkolu

Dzisiaj na placu zabaw czekała na nas ogromna niespodzianka ☺nasze przedszkole odwiedził ulubiony bohater dzieci czyli Reksio! Radość dzieciaków była wielka....A oto kilka zdjęć z naszym miłym gościem

 

 

2016/2017 Wakacyjne Kuchcikowo

Pysznie i zdrowo czyli małe co nieco na kuchcikowo☺ proponujemy koktail malinowy czyli dużo witamin dla każdego małego brzuszka☺wystarczy trochę malin i jogurt naturalny i wszystko miksujemy! A szklankę ozdabiamy jak chcemy☺smacznego

2016/2017 Wakacyjne Kuchcikowo - piknik

W ramach zajęc Kuchcikowo przygotowaliśmy kosz piknikowy.
Każde miejsce na piknik jest dobre. Liczy się dobre towarzystwo i atmosfera wakacyjna

2016/2017 Sałatka jarzynowa

Wakacyjne kolory, smaki czyli pora na wakacyjne Kuchcikowo. Nasze Zajączki wiedzą już , że owoce są smaczne, zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Postanowiliśmy zrobić pyszną kolorową sałatkę owocową z owoców samodzielnie zakupionych przez dzieci w sklepie jarzynowym JARZYNKA. Umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było przygotowane, zaczęliśmy kroić owoce. Każde dziecko miało możliwość wybrania sobie owoców z których chciało zrobić swoją sałatkę, każda sałatka była inna, ale każda też była na pewno pyszna bo wszystko znikło z miseczek.

2016/2017 Sklep Jarzynowy

Kolory lata kojarzą się nam z owocami dlatego wybraliśmy się do sklepu jarzynowego „JARZYNKA”,  aby sprawdzić czy to prawda. Pani Asia oprowadziła nas po sklepie i opowiedziała o wszystkich owocach i warzywach znajdujących się w sklepie, a było ich naprawdę dużo. Sklep przywitał nas cudownymi kolorami i zapachami unoszącymi się w powietrzu – na pewno lato tu byłoJ. Owoce wyglądały tak przepięknie i smakowicie, że postanowiliśmy kupić wszystkie lubiane przez dzieci owoce by móc z nich przygotować pyszną sałatkę owocową. Dziękujemy serdecznie pani Ani i pani Asi za możliwość poznania specyfiki ich pracy, za przybliżenie dzieciom informacji o warzywach i owocach.

2016/2017 Ścieżka Sensoryczna

Wakacje to czas wspaniałej zabawy i niezliczonej ilości fantastycznych pomysłów. Nasz pomysł na świetna zabawę to wakacyjna ścieżka sensoryczna, która pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową niezbędną do prawidłowego poznania świata przez dziecko. Ułożyliśmy mini ścieżkę sensoryczną składającą się z muszli, kamieni, szyszek, piasku, kaszy, mąki, wody, waty….Nasze „Zajączki” z lekką dozą nieśmiałości i zdziwienia ściągały buty i skarpety by móc przejść się tą wyjątkową dróżką . Wszystkie były zachwycone i chciały chodzić tam i z powrotem J

Chodzenie po takiej ścieżce rozwija:

  • motorykę dużą
  • równowagę i koordynację ruchową
  • stymuluje receptory znajdujące się w stopach
  • wrażenia dotykowe
2016/2017 Malowanie Stopami

W naszym przedszkolu codziennie uczymy się czegoś nowego. Korzystając z pięknej wakacyjnej pogody postanowiliśmy przeprowadzić zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu. Zaskoczyłyśmy dzieci zupełnie nowym pomysłem – malowaniem stopami. Wspaniała zabawa i uśmiechy na twarzach dzieci potwierdziły że to był dobry pomysł. Podczas tych zajęć dzieci miały możliwość rozbudzenia swojej wyobraźni dotykowej, utrwalenia kolorów, orientacji w przestrzeni oraz rozróżniania wielkości. Było to również doskonałe ćwiczenie czynności samoobsługowych- trzeba było samemu zająć się zdejmowaniem i zakładaniem skarpet i bucików.