UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

14 lutego w Dzień Świętego Walentego - Misie upiekły serduszkowe ciasteczka, które ozdobiły i wręczyły swojej największej miłości czyli RODZICOM. Zapach miłości i ciasteczek unosił się w ten wyjątkowy dzień w całym przedszkolu.

Zdjęcia

Stymulacja kreatywności i rozwoju artystycznego dziecka – brzmi pięknie i mądrze, a to najzwyczajniej w świecie cel naszych zajęć ceramicznych.  Na zajęciach ceramicznych uczymy się kreowania małych form przestrzennych, poznajemy techniki ceramiczne, rodzaje gliny i sposób jej obróbki. Zapachniało wiosną – dzieci wyczarowały z gliny kurki i baranki, a nasze Liski spróbowały pierwszy raz czegoś nowego – pracy przestrzennej. Lepienie, wyrabianie, precyzyjne rzeźbienie jest świetną okazją do wyciszenia się, skupienia to znakomita zabawa podczas, której dziecko czuje się małym artystą. Dzieci stają się bardziej samodzielne, cierpliwe i wytrwałe w pracy

Zdjęcia Misie

Zdjęcia Jeżyki

Zdjęcia Liski

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, dla wszystkich dzieci w przedszkolu. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,   rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Kapitana Amerykę,  ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Fantastyczna zabawa poprowadzona przez panią Renatę animatora z Bajek na Ścianie dostarczyła naszym przedszkolakom wielu przeżyć i radości.

Zdjęcia

Jeżyki na zajęciach z kuchcikowa przygotowały zapiekanki z ciasta francuskiego. Środek wypełniły szynką, serem żółtym, papryką, kukurydzą oraz majonezem. Gotowe przekąski zostały zapieczone w piecu. Wszystkim bardzo smakowało!

Zdjęcia

Liski postawiły na szybkie i bardzo proste w przygotowaniu bułeczki z niespodzianką. Wydrążyliśmy środek, tak by powstała nam miseczka, do każdej bułeczki daliśmy kawałek masła ,następnie pokrojony w kostkę ser szynkę, pieczarki i paprykę, posypaliśmy szczyptą soli i pieprzu do smaku oraz szczypiorkiem. Tak przygotowane miseczki bułkowe włożyliśmy do piekarnika. To świetna propozycja  zarówno na kolację jak i śniadanie. To również świetna przekąska dla niespodziewanych gości.

Zdjęcia

Na zajęciach dogoterapii dzieci porównywały swoją budowę ciała  i Amalki. Wskazywały części ciała oraz układały przy piesku podawane nazwy.  Pani Paulina odpowiedziała  nam na pytania : dlaczego nos psa jest mokry?, po co psu wąsy?, jak widzi pies?, do czego służą zęby?. Nie zabrakło także  drapania Amali w jej ulubionym miejscu czyli po szyi i częstowania jej przysmakiem.

Zdjęcia Misie

Zdjęcia Jeżyki

Zdjęcia Liski