Nasze przedszkole brało udział w wojewódzkiej Akcji informacyjno – edukacyjnej pt. Wirusoochrona” zorganizowanej przez Państwową Inspekcje Sanitarną. Głównym celem akcji jest wzmocnienie działań przeciwepidemicznych oraz propagowanie podstawowych zasad higieny.
Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę z dzieciny zdrowia i higieny. Przypomniały sobie podstawowe zasady zdrowego stylu życia oraz utrwaliły zasady postępowania podczas epidemii koronawirusa.
#LekcjaHIGIENY #wirusoochrona
Studio Teatralne Krak-Art. Przygotowało dla nas tym razem adaptację znanej bajki braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Najmłodsi mieli okazje przypomnieć sobie piękną baśń. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych. Uśmiech na buziach dzieci to potwierdzenie, że zabawa z Krak-Art jak zwykle była bardzo udana!
26 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Sala przedszkolna zamieniła się w muzeum, a kąciki w wystawy z zadaniami. Dzieci zapoznały się z informacjami dotyczącymi dinozaurów, poznały szkielety oraz pracę paleontologa. Największą atrakcją okazały się wykopaliska, gdzie dzieci samodzielnie odkopywały szkielet dinozaura, a następnie próbowały złożyć go w całość. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę przedszkolaków, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.
Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego. Koty są wyjątkowe i każdy, kto dzieli z nimi życie, wie o tym doskonale Każdy koci dzień jest niezwykły! Jak wygląda koci dzień ? Czym zajmują się nasi mruczący przyjaciele? Czego potrzebują do kociego szczęścia oraz opiekunowie kotów powinni robić, by zaspokoić ich potrzeby? My już wiemy a Wy????
W ramach kuchcikowa w dzień wyjątkowy –Tłusty Czwartek pachniało w całym przedszkolu pączkami i faworkami, które od rana samodzielnie piekły wszystkie grupy. Grupa Jeżyków postanowiła zrobić mini pączki z serka homogenizowanego , Grupa Lisków zabrała się za oponki z ciasta drożdżowego. Najstarsza grupa przygotowała faworki według przepisu , który samodzielnie został odczytany. Dzieci samodzielnie przygotowały ciasto, wałkowały i tworzyły oponki, wycinały oraz formowały kształt faworków i pączków. W całym przedszkolu unosił się cudowny zapach, a dzieci stwierdziły, że samodzielnie przygotowane pączki są zdecydowanie lepsze niż te kupione w sklepie.